KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878581
*
nr 1387 8581
Per-Hilding Perjons
(1911-1998), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad -67. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 62x71cm
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 19:54:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 08:12:32
1
1.200 kr
26/3 20:21:21
2
1.700 kr
29/3 12:47:44
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per-Hilding Perjons
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Läs mer om Per-Hilding Perjons
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar per-hilding perjons svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:52
*
Per-Hilding Perjons
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Läs mer om Per-Hilding Perjons
nr 1387 8581
Per-Hilding Perjons
(1911-1998), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad -67. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 62x71cm
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/3 08:12:32 | 1 | 1.200 kr |
| 26/3 20:21:21 | 2 | 1.700 kr |
| 29/3 12:47:44 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per-Hilding Perjons
Per-Hilding Perjons, svensk mÃ¥lare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.Läs mer om Per-Hilding Perjons
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar per-hilding perjons svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:52



